IO Pekin 2022 (02-16)

0
Zimowe Igrzyska

Chińczyk Qi Guangpu wygrał skoki akrobatyczne w narciarstwie dowolnym na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.
Srebro dla Ukraińca Oleksandra Abramienki, a brąz dla Rosjanina Ilii Burowa.

Kanadyjczycy wygrali rywalizację sztafet na 5000 m w short tracku na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.
Drugie miejsce zajęli reprezentanci Korei Południowej, a trzecie Włosi.

Natalia Maliszewska i Kamila Stormowska na ćwierćfinale zakończyły udział w rywalizacji na 1500 m w short tracku podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Maliszewska była piąta, a Stormowska czwarta w swoich biegach.

Biegaczki narciarskie Izabela Marcisz i Monika Skinder zajęły 9. miejsce w finale sprintu drużynowego techniką klasyczną. Zwyciężyły niespodziewanie Niemki: Katharina Hennig i Victoria Carl. Srebro dla Szwedek, a brąz dla Rosjanek.

W rywalizacji mężczyzn Maciej Staręga i Kamil Bury zajęli ósme miejsce w swoim biegu półfinałowym i odpadli z rywalizacji. Wygrali Norwegowie przed Finami i Rosjanami.
—————————

Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka, Kinga Zbylut i Kamila Żuk zajęły 14. miejsce w biathlonowej sztafecie 4 x 6 km na zimowych igrzyskach w Pekinie. Zwyciężyły Szwedki, przed Rosjankami i Niemkami.
Biało-czerwone straciły do zwyciężczyń ponad 6 minut.

——————-

Clement Noel został mistrzem olimpijskim w slalomie w narciarstwie alpejskim. Francuz atakował pozycję na podium z szóstego miejsca na półmetku. 24-latek wyprzedził o 0,61 sekundy prowadzącego po pierwszym przejeździe Austriaka Johannesa Strolza. Trzecie miejsce zajął Norweg Sebastian Foss-Solevaag, który stracił do zwycięzcy 0,70 sekundy.
Polacy – Michał Jasiczek i Paweł Pyjas – nie ukończyli zawodów. Jasiczek był 30. na półmetku, ale wypadł w finałowym przejeździe, Pyjas nie dojechał do mety pierwszego przejazdu.

——————

Amerykanin Alexander Hall zdobył złoty medal w slopestyle’u w narciarstwie dowolnym. Drugie miejsce zajął rodak zwycięzcy Nick Goepper, a trzecie Szwed Jesper Tjaeder.