Illinois: sportowcy z uczelni będą mogli zatrudniać agentów i podpisywać umowy sponsorskie

0
NCAA szkoła sport
Fot. The Lantern
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Studenci-sportowcy wszystkich uczelni w Illinois będą mogli zatrudniać agentów i podpisywać umowy sponsorskie. Tak zadecydowali ustawodawcy naszego stanu na poniedziałkowej sesji parlamentu Illinois. Za przyjęciem ustawy, która musi być jeszcze podpisana przez J.B. Pritzkera, głosowało 95 kongresmenów. Przeciw było 18. Jeszcze większe poparcie nowe prawo uzyskało w Senacie Illinois, gdzie za głosowało 56 senatorów, a przeciw było tylko 2. W przypadku złożenia podpisu pod ustawą przez gubernatora, nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 lipca. 

Prawo miałoby zastosowanie zarówno w uczelniach publicznych, jak i prywatnych. Zakazywałoby sportowcom akademickim promowania zakładów sportowych, produktów alkoholowych i tytoniowych oraz marihuany, e-papierosów, hazardu, rozrywki dla dorosłych lub jakichkolwiek innych produktów „uznanych za niezgodne z wartościami instytucji naukowo-edukacyjnych”.

Kalifornia była pierwszym stanem, który w 2019 roku uchwalił przepisy zezwalające sportowcom akademickim na podpisywanie umów sponsorskich, ale prawo to wejdzie w życie dopiero w 2023 roku. Obecnie, łącznie 15 stanów stworzyło przepisy zezwalające na tę praktykę. W 5 z nich, 1 lipca, wejdzie ono w życie. Są to: Floryda, Georgia, Alabama, Mississippi i Nowy Meksyk. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!