Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera w liczbie strzelonych goli w jednym sezonie!

0
820
Lewy Robert
Fot. Twitter: Łączy Nas Piłka
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Robert Lewandowski poprawił rekord Gerda Muellera z 1972 roku w liczbie bramek zdobytych w jednym sezonie Bundesligi. W ostatniej kolejce niemieckiej ekstraklasy kapitan polskiej reprezentacji strzelił 41. gola, wyprzedzając “bombowca narodu”, jak nazywano w Niemczech Gerda Muellera.

Przed dzisiejszym meczem z Augsburgiem klub Roberta Lewandowskiego miał już pewne mistrzostwo Niemiec. Napastnik Bayernu Monachium gonił jednak jeszcze rekord Gerda Muellera, który prawie 40 lat temu zakończył sezon z dorobkiem 40 goli. 
Kapitan reprezentacji Polski wyprzedził niemiecką legendę – określaną za Odrą mianem “bombowca narodu” – dosłownie w ostatniej minucie spotkania. Zarazem sięgnął po szóstą w karierze, a czwartą z rzędu koronę strzelców Bundesligi.

Niemieccy dziennikarze przyjęli wiadomość o pobiciu rekordu z mieszanymi uczuciami. “Gerd Mueler strzelił w swojej karierze wiele decydujących goli, dzisiejszy dzień nie zmniejszy jego zasług dla Bayernu i kadry niemieckiej. Mimo to jestem pełen szacunku dla Roberta, który najpóźniej dziś wstąpił do panteonu sław futbolu” – przyznał komentator sportowy Matthias Reif.

W meczu ostatniej, 34. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej Bayern Monachium pokonał FC Augsburg 5:2 (4:0), a kapitan reprezentacji Polski ustalił w 90. minucie wynik spotkania.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!