Piłka nożna: zwycięstwo Polaków, niespodziewana porażka Francji z Finlandią

0
Łączy Nas PIłka

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w Chorzowie towarzyski mecz z Ukrainą 2:0 (1:0). Choć goście mogli od 12. minuty prowadzić, ale Andrij Jarmołenko z rzutu karnego strzelił w słupek. Polacy objęli prowadzenie w 40. minucie, gdy błąd popełnił bramkarz rywali. Wykorzystał to Piotr Zieliński – podając do Krzysztofa Piątka, który trafił do pustej bramki z ponad 25 metrów. Wynik w 63. minucie po zamieszaniu w polu karnym ustalił Jakub Moder.

Towarzysko grali też w środę w wielu innych miejscach. I tak na przykład nasi rywale na przyszłorocznych mistrzostwach Europy – Szwedzi przegrali na wyjeździe z Duńczykami 0:2 (0:0). Inni nasi przeciwnicy na Euro – Hiszpanie zmierzyli się na wyjeździe z Holendrami i zremisowali 1:1 (1:0).

Niespodzianka za to w meczu mistrzów świata Francuzów, którzy przegrali z Finami 0:2 (0:2). Belgia wygrała ze Szwajcarią 2:1 (0:1), Niemcy pokonali Czechów 1:0 (1:0), Włosi zwyciężyli Estończyków 4:0 (2:0), Portugalia wygrała z Andorą 7:0 (2:0). Turcy zremisowali 3:3 (2:1) z wicemistrzami świata Chorwatami, w składzie których zagrał obrońca warszawskiej Legii Josip Juranović. Jeszcze więcej goli padło w meczu Rumunia-Białoruś. Rumuni wygrali 5:3 (4:0).