Ekstraklasa: Zagłębie zwyciężyło Śląsk (WYNIKI)

0

Zagłębie Lubin pokonało Śląsk Wrocław 3:1 (0:0) w meczu kończącym 24. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Słoweniec Saša Živec (56′, 79′), a jedno trafienie zapisał na swoim koncie Patryk Szysz (68′). Jedyna bramka dla gości była dziełem Ľubomíra Guldana. Słowacki obrońca lubinian w 83. minucie zanotował trafienie samobójcze.
To 9. wygrana Zagłębia w tym sezonie w lidze.

W innych niedzielnych meczach Korona Kielce uległa Lechii Gdańsk 1:2 (0:1), a Arka Gdynia zremisowała z Łódzkim Klubem Sportowym 1:1 (0:0).

W tabeli prowadzi Legia Warszawa (48 pkt), która o sześć punktów wyprzedza Cracovię oraz o osiem punktów jest lepsza od Pogoni Szczecin. Śląsk – 4. (39 pkt), Lechia – 6. (37 pkt), Zagłębie – 9. (32 pkt), Arka – 14. (25 pkt), Korona – 15. (23 pkt), ŁKS – 16. (17 pkt).