Krzysztof Piątek od dzisiaj z nowym klubem!

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Krzysztof Piątek został piłkarzem Herthy Berlin. Piątek do Herthy trafił z Milanu. To nie jedyna wiadomość z Italii dotycząca polskich napastników – włoskie media donoszą bowiem, że Arkadiusz Milik odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu z Napoli i przypuszczalnie po zakończeniu sezonu odejdzie z klubu.

 

 AC Milan poinformował, że transfer Krzysztofa Piątka do Herthy Berlin został sfinalizowany. Klub w komunikacie podziękował Polakowi za profesjonalizm i grę w barwach Milanu życząc mu satysfakcji osobistych i sportowych. O tym, że Milan, Hertha i Piątek doszli do porozumienia w sprawie transferu włoskie media informowały od wczoraj. Dzisiejsza „La Gazzetta dello Sport” informowała, że Polak został sprzedany za 27 mln euro i może być bardzo zadowolony, bo w Berlinie będzie zarabiał dwa razy więcej, czyli 4 miliony euro za sezon. Piątek poinformował o przejściu do Herthy na twitterze. Napisał, że nie może się doczekać występu w barwach berlińskiego klubu. Trener Klinsmann powiedział, że takiego właśnie napastnika było Hercie potrzeba. Krzysztof Piątek w 41 występach w Milanie strzelił 16 bramek. W tym sezonie grał bardzo źle. Wielokrotnie, ostatnio we wtorek w meczu Milanu z Torino, uznany został za najgorszego gracza swojej drużyny. Gdy schodził z boiska, kibice, którzy kilka miesięcy temu śpiewali o Piątku pieśni, bezlitośnie go wygwizdali.

 Włoskie media internetowe związane z klubem Napoli, „Napolionline” i„Tuttonapoli”, poinformowały, że Arkadiusz Milik nie doszedł do porozumienia z klubem i nie przedłużył kontraktu, który wygasa w czerwcu 2021 roku. Powodem miały być kwestie płacowe i wysokość odstępnego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Milik zarabia 2,5 miliona euro netto za sezon plus premie. Oznaczałoby to, domyśla się „Napolionline”, że w lecie Polak może opuścić klub, jeśli pojawią się oferty w wysokości 45-50 milionów euro. Jednak do tych informacji trzeba podejść ostrożnie. Te same media informowały w połowie listopada, że Milik przedłużył kontrakt, co okazało się niezgodne z prawdą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!