NHL: Chicago Blackhawks ze zwycięstwem! (WYNIKI)

0

Chicago Blackhawks przerwało serię 7 zwycięstw z rzędu Dallas Stars, pokonując we wtorek w United Center drużynę z Teksasu 3:0. Zwycięstwo Hawks to zasługa głównie bramkarza gospodarzy Corey Crawforda, który obronił wczoraj wszystkie 32 strzały przeciwników. Serię zdobywania punktów kontynuuje Patrick Kane, który w 13. meczu z rzędu zdobywa przynajmniej jedno oczko. We wtorek najskuteczniejszy zawodnik Blackhawks ostatniej dekady wpisał się na listę strzelców w połowie 3 tercji meczu. Pierwszego gola dla chicagowskiego zespołu zdobył w pierwszej odsłonie gry Brandon Saad, a trzecie celne trafienie, do pustej bramki po wycofaniu bramkarza gości, zaliczył w 3 tercji Connor Murphy. Dorobek Blackhawks to 25 punktów i 12 miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej.

W dwóch innych wtorkowych meczach NHL Boston Bruins rozgromili Montreal Canadiens 8:1, a New Jersey Devils przegrali z Minnesota Wild 2:3.

W dwóch wtorkowych meczach koszykarskiej ligi NBA Denver Nuggets pokonali Washington Wizards 117:104, a Dallas Mavericks ulegli Los Angeles Clippers 99:114. Dzisiaj rozegranych zostanie aż 14 spotkań w tym pojedynek Chicago Bulls z Golden State Warriors. Początek meczu o godzinie 9:30pm.

Portal polskieradio.com, Twitter: NHL, Chicago Blackhawks