Atak serca podczas meczu NFL, zawodnik Buffalo Bills jest w stanie krytycznym

0

Do dramatycznych scen doszło w poniedziałek podczas meczu NFL pomiędzy Cincinnati Bengals i Buffalo Bills. Na nieco ponad 6 minut przed końcem pierwszej kwarty spotkania doszło do zderzenia 24-letniego obrońcy Bills Damara Hamlina ze skrzydłowym gospodarzy Tee Higginsem. Początkowo obaj zawodnicy wstali, ale po około 3 sekundach Hamlin upadł nieprzytomny na murawę. Jak się później okazało u zawodnika Bills doszło do zatrzymania pracy serca. Ratownicy medyczni musieli rozcinać bluzę i ochraniacze zawodnika, aby udzielić mu pierwszej pomocy. Po kilku chwilach udało im się przywrócić pracę serca gracza.

Damar Hamlin przebywa obecnie w szpitalu University of Cincinnati Medical Center. Jego stan jest krytyczny.

Władze NFL postanowiły o przerwaniu meczu i przełożeniu go na inny termin. W chwili, gdy doszło do dramatycznych wydarzeń Cincinnati Bengals prowadzili w tym spotkaniu 7:3.