Sprawca strzelaniny w Highland Park usłyszy zarzuty

0
606
Fot. screenshot video - WGN TV
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sprawca strzelaniny na przedmieściach Chicago podczas parady z okazji Święta Niepodległości planował atak od wielu tygodni – poinformowała policja. Napastnik, który zastrzelił 6 osób i ranił ponad trzydzieści, został aresztowany. Dziś postawione mu zostaną wstępne zarzuty.

21-letni Robert Crimo otworzył ogień do uczestników parady z dachu budynku w centrum Highland Park na przedmieściach Chicago. Według policji oddał ponad 70 strzałów z karabinu typu AR-15.

„Podczas ataku Crimo był przebrany w kobiecy strój by zamaskować tatuaże na twarzy, ukryć swoją tożsamość. Miało mu to również pomóc w ucieczce wraz z uczestnikami parady, gdy na miejscu zapanował chaos” – poinformował rzecznik lokalnej policji sierżant Christopher Covelli.

Po ataku sprawca uciekł do domu swojej matki i odjechał jej samochodem. Kilka godzin później został aresztowany. W samochodzie miał drugi karabin, a w jego domu znaleziono kilka innych sztuk broni. „Wszystkie należały do niego, kupił je legalnie” – powiedział Covelli.

Według prowadzących śledztwo sprawca działał samodzielnie i przygotowywał atak od wielu tygodni. Motywy jego działania nie są znane. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!