Wołodymyr Zełenski o integracji Ukrainy z Unią Europejską

0
248
Zelensky
Fot. Ukrinform
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że liczy na silne wsparcie państw europejskich w sprawie integracji jego kraju z Unią Europejską. Między innymi o tej kwestii rozmawiał dziś z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, premierem Włoch Mario Draghi i prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.

Na wspólnej konferencji prasowej w Kijowie Wołodymyr Zełenski podkreślił, że przyznanie Ukrainie statusu kraju kandydackiego byłoby historycznym sukcesem tego kraju, a jednocześnie jedną z kluczowych decyzji pierwszej połowy XXI wieku. “Dążenie do Unii Europejskiej jest drogą. Wiemy, że to tylko pierwszy krok, ale te droga musi mieć swój początek. Jesteśmy gotowi na wysiłek, by nasze państwo stało się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej” – powiedział Wołodymyr Zełenski.

Ukraiński przywódca dodał, że obecnie większość państw unijnych w pełni wspiera integrację jego kraju z Unią Europejską. Jednocześnie zaznaczył, że konieczne jest przeprowadzenie wielu reform na drodze do pełnego członkostwa.

Dziś Kijów odwiedzili przywódcy Francji, Niemiec i Włoch. W ukraińskiej stolicy dołączył do nich prezydent Rumunii Klaus Iohannis. Przed spotkaniem z Wołodymyrem Zełenskim wizytowali tereny pod Kijowem z których Ukraińcy wyparli rosyjskich okupantów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!