Ukraina otrzyma 25 tys. ton benzyny z polskich rezerw

0
Fot. news.middleeast-24.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ukraina otrzyma 25 tysięcy ton benzyny z polskich rezerw. Poinformowała o tym ukraińska wicepremier i minister gospodarki Julia Swyrydenko. Spotkała się ona w ukraińskiej stolicy z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą.

Minister Swyrydenko na wspólnej konferencji prasowej z minister Moskwą zaznaczyła, że do wojny 97 procent paliw było dostarczanych na Ukrainę z Rosji i Białorusi. Obecnie tamte kierunki zostały zamknięte, Ponadto Rosjanie zniszczyli rafinerię w Krzemieńczuku, dlatego na Ukrainie występuje deficyt paliw. Ukraińska wicepremier zaznaczyła, że otrzymała dobrą wiadomość, że z polskich rezerw, w ramach pomocy nadane będzie 25 tysięcy ton benzyny w celu zbalansowania rynku paliw. Jak podkreśliła, Ukraina zacznie otrzymywać te zasoby już od początku przyszłego tygodnia.

Minister Anna Moskwa zaznaczyła z kolei, że prowadzone są prace, mające na celu zwiększenie przepustowości polsko-ukraińskiej granicy, jeśli chodzi o przesyłanie paliw. Jak dodała, tak dobrej współpracy pomiędzy polskimi i ukraińskimi spółkami paliwowymi jeszcze nie było. Tworzone są nowe kierunki dostaw i nowy system zabezpieczenia energetycznego. Zdaniem polskiej minister środowiska, współpraca będzie kontynuowana w czasach pokoju.

Obecnie na Ukrainie odczuwany jest deficyt paliw, zwłaszcza benzyny. Na wielu stacjach jej brakuje. Te stacje, które ją mają, reglamentują sprzedaż do 20 litrów dla klientów indywidualnych. Przed dystrybutorami tworzą się długie kolejki samochodów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!