Trzecia próba rakietowa Korei Północnej

0
402
Korea Północna
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Korea Północna wystrzeliła niezidentyfikowany pocisk w kierunku wschodnim – ogłosiło kolegium szefów sztabów Korei Płd. Kilka godzin wcześniej Pjongjang oskarżył USA o prowokacje i groził odwetem za dążenie do nałożenia na niego nowych sankcji.

Agencja prasowa Yonhap podkreśla, że trzecia próba rakietowa w ciągu 10 dni nastąpiła krótko po ogłoszeniu przez Waszyngton sankcji przeciwko rosyjskim i północnokoreańskim podmiotom oskarżanym o udział w rozwoju broni masowego rażenia i pocisków balistycznych Pjongjangu.

Północnokoreańskie MSZ skrytykowało w piątek USA za starania o nałożenie nowych sankcji na Koreę Północną w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Pjongjang zagroził Waszyngtonowi silniejszą i zdecydowaną reakcją, jeśli ten przyjmie postawę konfrontacyjną.

Rokowania w sprawie denuklearyzacji Korei Północnej i ewentualnego złagodzenia nałożonych na nią międzynarodowych sankcji gospodarczych pozostają w impasie od lutego 2019, gdy fiaskiem zakończył się drugi szczyt z udziałem Kima i ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!