Illinois: kolejne przesłuchanie ws. ekstradycji 17-letniego Kyle’a Rittenhouse’a do Wisconsin

Wiadomości Illinois

0
632
Sąd
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

❗️Sędzia powiatu Lake, Paul Novak orzekł, że 17-letni Kyle Rittenhouse zostanie poddany ekstradycji do Wisconsin gdzie będzi odpowiadał za zastrzelenie dwóch osób podczas zamieszek w Kenosha.❗️

Aktualizacja: Sędzia z Illinois jeszcze dziś podejmie decyzje czy zgodzi się na ekstradycje do Wisconsin 17-letniego Kyle’a Rittenhouse’a, oskarżonego o zastrzelenie  podczas demonstracji w Kenosha dwóch osób. Adwokaci zapowiadali przed rozprawą w Waukegan, że wezwą świadków, w tym matkę Kyle’a Rittenhouse’a, Wendy Rittenhouse, aby spróbować  zablokować jego ekstradycję. Ale nie wezwali nikogo. Po 45-minutowym wysłuchaniu argumentów sędzia Paul Novak zapowiedział, że wyda orzeczenie do godziny 5 po południu. 

Matka 17-letniego Kyle’a Rittenhouse’a oskarżonego o zabicie dwóch demonstrantów w Kenosha miała zeznawać dziś w sądzie w Illinois, przesłuchania były planowane na godzinę 9 am. Sąd zdecyduje czy jej syn zostanie poddany ekstradycji do Wisconsin. Prawnicy Rittenhouse’a planowali również wezwać eksperta ds. samoobrony, konsultanta ds. Bezpieczeństwa w więzieniach i dwóch byłych detektywów z wydziału zabójstw, aby przekonać sędziego Paula Novaka z Waukegan w stanie Illinois, aby nie zgodził się na ekstradycję.

Niektórzy konserwatyści postrzegają Rittenhouse jako patriotę korzystającego z prawa do noszenia broni podczas zamieszek, inni  przedstawiają go jako lokalnego terrorystę, który podżegał demonstrantów, pokazując się podczas demonstarcji z bronią.

Ekstradycja między stanami to zwykle formalność i sędziowie rzadko odmawiają uwzględnienia wniosku innego stanu o przekazanie podejrzanego. Wysiłki mające na celu zaniechanie ekstradycji są prawie zawsze daremne, ale pomagają prawnikom zyskać czas na zebranie dowodów i przygotowanie obrony.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!