Polityka

W.Kosiniak-Kamysz o stanowisku w sprawie aborcji

23/07/2024 0 komentarzy

Polskie Stronnictwo Ludowe będzie zabiegało o przyjęcie swojego projektu zmian w przepisach aborcyjnych, który zakłada powrót do tak zwanego kompromisu aborcyjnego oraz rozpisanie referendum. Lider ugrupowania Władysław Kosiniak-Kamysz liczy, że projekt złożony w Sejmie trafi pod głosowanie i zostanie przyjęty przez posłów.

“Mamy swój projekt i o niego zabiegamy. Na 20 milionów wyborców tylko 8 milionów zagłosowało na partie, które deklarowały, że ich projektem ustawy jest aborcja do 12. tygodnia na życzenie” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zaznaczył, że projekt PSL ma szanse zdobyć podpis prezydenta. Natomiast pozostałe projekty, znacznie bardziej liberalizujące prawo aborcyjne, nie mają szans na przyjęcie w Sejmie i uzyskanie podpisu prezydenta Andrzej Dudy.

W głosowaniu z 12 lipca Sejm nie zgodził się na depenalizację aborcji. Chodziło o nowelizację Kodeksu karnego, który zakładał zniesienie kary więzienia za przeprowadzenie aborcji lub pomoc w zakończeniu ciąży. Za zmianami głosowało 215 posłów, 218 było przeciw, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Konstytucjonaliści wskazują, że w świetle wszystkich dotychczasowych wyroków Trybunału Konstytucyjnego jakiekolwiek zmiany w prawie, które poszerzałyby możliwość przeprowadzania aborcji, będą niekonstytucyjne.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych