PLL LOT z miliardem zysku za 2023 rok

0
Polskie Linie Lotnicze LOT USA Chicago Kraków
Fot. Facebook: PLL LOT
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polskie Linie Lotnicze LOT z miliardem zysku za 2023 rok. Walne Zgromadzenie PLL LOT zatwierdziło sprawozdanie finansowe Spółki za rok 2023. 

Narodowy przewoźnik dobrze wykorzystał szanse, które w minionym roku pojawiły się przed branżą lotniczą i zakończył rok z rekordowymi wynikami. Polskie Linie Lotnicze LOT wypracowały ponad miliard złotych zysku netto oraz na działalności operacyjnej EBIT, przy przychodach ze sprzedaży przekraczających 10 mld złotych. 

Rekordowym miesiącem okazał się lipiec, kiedy liczba pasażerów na pokładach przewoźnika przekroczyła milion. W całym okresie letnim, pomiędzy czerwcem a wrześniem, na pokładach PLL LOT gościło ich ponad 4,1 mln. 

Biorąc pod uwagę połączenia dalekiego zasięgu, pasażerowie najchętniej wybierali rejsy łączące Warszawę z Toronto, Nowym Jorkiem i Chicago, natomiast na trasach europejskich, największą popularnością cieszyły się rejsy pomiędzy Warszawą a Londynem, Wilnem i Amsterdamem. LOT uruchomił też nowe kierunki, łącząc Polskę z Rijadem, Taszkentem i Oradeą. Wznowił loty do Aten, a pod koniec roku nasze samoloty wprowadzi połączenia z Innsbruckiem. 

Narodowy przewoźnik pozyskuje nowe samoloty. Do końca tego roku flota zwiększy się z obecnych 76 do 86 samolotów – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT. 2023 rok był dla PLL LOT czasem intensywnej pracy nad ofertą produktową dla pasażerów i dalszym rozwojem. Oprócz uruchomienia połączeń ze swojego hubu do Rzymu i Aten, narodowy przewoźnik poszerzał swoją siatkę połączeń również poza Warszawą. Dzięki temu z lotnisk regionalnych pasażerowie mogą polecieć do Seulu, Stambułu, Mediolanu, Paryża i Rzymu.

Bardzo dobrze przyjęte zostały także ogłoszone w ubiegłym roku trasy do Taszkentu w Uzbekistanie oraz Rijadu, stolicy Arabii Saudyjskiej, tworząc potencjał dla rozwoju turystyki oraz możliwości biznesowych w Azji i na Półwyspie Arabskim.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!