Polska: afera związana z marką Red is Bad, rząd wyciągnie konsekwencje finansowe

0
CBA Polska
Fot. cba.gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wobec osób, które podejmowały decyzje w sprawie przekazania twórcy marki odzieżowej Red is Bad pół miliarda złotych, zostaną wyciągnięte konsekwencje finansowe. Powołane przez Pawła Szopę spółki bez przetargów miały otrzymywać z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych środki między innymi na maseczki w czasie pandemii i agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. 

Premier Donald Tusk zapowiedział, że zażąda zwrotu przekazanych pieniędzy. Jak mówił, w razie potrzeby sprawa zostanie rozstrzygnięta drogą sądową, a podejrzani będą ścigani przez państwo polskie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. 

Minister, koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak poinformował, że Centralne Biuro Antykorupcyjne przygotowuje raport w tej sprawie. Poinformował, że te działania zostały omówione z szefem kancelarii premiera. Tomasz Siemoniak podkreślił, że “skala nadużyć jest gigantyczna” i sięga najważniejszych osób, które przed rokiem rządziły państwem. 

O lukratywnych kontraktach dla firmy Red is Bad informował portal informacyjny Onet. Śledztwo w tej sprawie prowadzi również Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji prokuratury w Katowicach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!