Polska: 1 czerwca wchodzi w życie rządowy program in-vitro

0
Fot. gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Procedura zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro jest bezpieczna i bardziej skuteczna, gdy kobieta jest młodsza – mówią eksperci. 1 czerwca wejdzie w życie rządowy program leczenia niepłodności metodą in vitro. Przez pięć lat zostanie przeznaczonych na ten program 500 milionów złotych rocznie. Szacuje się, że w Polsce prawie półtora miliona par zmaga się z niepłodnością.

Ministra zdrowia Izabela Leszczyna podkreśliła, że pojutrze komisja konkursowa rozpocznie prace, które wyłonią najlepsze placówki do wykonywania procedury in vitro w rządowym programie. Nie wykluczyła, że we wrześniu odbędzie drugi konkurs, aby więcej placówek mogło w nim uczestniczyć. Zapewniła, że pieniędzy jest wystarczająco dużo.

W Sejmie odbyła się konferencja edukacyjno-medyczna “Naturalnie, że in vitro”, podczas której były przedstawione najważniejsze aspekty kliniczne, naukowe oraz psychospołeczne związane z procedurą in vitro. Konferencji patronowały wicemarszałkini Sejmu RP Monika Wielichowska oraz ministra zdrowia Izabela Leszczyna. Wzięła w niej udział również wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Aleksandra Gajewska.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!