Polska: wniosek o uchylenie immunitetu Jarosława Kaczyńskiego

0
Fot. Twitter: Sejm RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu Jarosława Kaczyńskiego. Wniosek ma związek z wydarzeniami z 10 kwietnia pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS miał wtedy zabrać i zniszczyć jeden z wieńców.

Szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak odniósł się do wniosku we wpisie na platformie x: „Obrzydliwe prowokacje wymierzone w Jarosława Kaczyńskiego i wszystkie osoby, które straciły bliskich w Smoleńsku są gloryfikowane przez rządzących, a próby walki z tymi prowokacjami są karane. To białoruskie standardy i okrucieństwo” – napisał Mariusz Błaszczak.

Do sprawy odniósł się minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński, który na portalu x zapowiedział rozliczenie osób łamiących prawo. „Tak jak deklarowałem wcześniej – każde złamanie prawa zostanie rozliczone. Policja robi swoje, nawet jeśli nie jest to tak ‘spektakularne i widowiskowe’ jak niektórzy by oczekiwali. Bezkarność PiS się skończyła. I tak pozostanie” – napisał szef MSWiA.

Jak informuje stacja radiowa RMF FM, pierwotnie właściciel wieńca, składając zawiadomienie na policji, oszacował jego wartość na ponad 800 złotych, ale nie dostarczył dowodu zakupu, więc ostatecznie wieniec wyceniono na 400 złotych. Sprawę zakwalifikowano jako wykroczenie.

Jarosław Kaczyński może odpowiedzieć za zniszczenie i kradzież wieńca, jeśli Sejm pozbawi go immunitetu. Sprawą zajmie się sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!