Polska – Kosiniak-Kamysz: nie będzie podatku od aut spalinowych

0
Fot. Facebook: Władysław Kosiniak-Kamysz
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nie będzie podatku od aut spalinowych – poinformował wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu przyjęła rewizję Krajowego Planu Odbudowy.

Wicepremier powiedział, że podatek od aut spalinowych ma być zastąpiony dopłatami do zakupu elektryków. “Polacy nie będą płacić podatku za auta spalinowe, będzie za to dofinansowanie elektromobilności, dla tych, którzy tego potrzebują, nie dla najbogatszych, ale właśnie dla tych, których nie stać dzisiaj na zakup samochodu elektrycznego” – wskazał.

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, jakie obszary zyskają większe dofinansowanie dzięki środkom z KPO. “Więcej pieniędzy [zostanie przeznaczone] na zdrowie, na opiekę długoterminową, na krajową sieć onkologiczną. Więcej pieniędzy na termomodernizację budynków, jak również na rolnictwo i przetwórstwo. Więcej pieniędzy będziemy wydawać na edukację, również dla nauczycieli, żeby laptopy były dla nich dostępne, nie tylko w klasach starszych szkół podstawowych, ale też dla nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia w klasach 1-3” – dodał.

Jak poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, 600 milionów złotych zostanie zainwestowane w szpitale powiatowe, dwa i pół miliarda w rolnictwo, a 600 milionów zostanie przeznaczone na ocieplenie budynków wielorodzinnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!