Dzień Wszystkich Świętych skłania do refleksji o przemijaniu

0
wszystkich
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ksiądz prof. Waldemar Cisło przypomniał, że dzień Wszystkich Świętych skłania do refleksji o życiu i sensie przemijania. Kościół katolicki obchodzi dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. To uroczystość ku czci wszystkich świętych chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i zmartwychwstali do życia wiecznego. 

Ksiądz prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podkreślił, że święto również skłania do refleksji o wartość ludzkiego życia. “Szczególnie jest to teraz takie istotne, kiedy widzimy tysiące dzieci, które giną zarówno po stronie izraelskiej jak i palestyńskiej. To co przeraża, że miejsca, które zwyczajowo uznawane są za miejsca azylu, jak szpitale i kościoły – są ostrzeliwane” – przypominał duchowny. Dodał, żebyśmy “w refleksji pochylania się nad drogimi zmarłymi, nad ich grobami, pamiętali o modlitwie o pokój, o co prosi Papież”. “Mimo, że czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak wielką moc i siłę ma modlitwa” – tłumaczył ksiądz prof. Waldemar Cisło.

Za nawiedzenie cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: spowiedź sakramentalna, przyjęcie tego dnia Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.

Jutro Kościół katolicki obchodzi wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tak zwany Dzień Zaduszny. Dla chrześcijan jest to dzień modlitw za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!