Szef MON o przymusowej relokacji migrantów w Unii Europejskiej

0
Fot. Twitter: MON
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak po rozmowie z szefem MON Szwecji Palem Jonsonem powiedział, że Polska nie zgadza się na przymusową relokację migrantów i tym samym ryzyko wzrostu przestępczości zorganizowanej w Unii Europejskiej. Sprawa wykorzystania szwedzkiego wojska do walki z gangami była jednym z głównych tematów dzisiejszej rozmowy ministrów.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że dyskutowana na forum europejskim przymusowa relokacja nielegalnych migrantów może prowadzić do powtórzenia się “scenariusza szwedzkiego” w innych państwach Wspólnoty. Dodał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest temu zdecydowanie przeciwny. “Dziś scenariusz szwedzki próbuje wprowadzić Platforma Obywatelska i jej sojusznicy w Parlamencie Europejskim, głosując za przyjęciem systemu relokacji” – powiedział Mariusz Błaszczak. “To jest prosta droga do tego, aby w polskich miastach zapanował chaos i bezprawie. Nie możemy do tego dopuścić” – podkreślił minister obrony.

W Unii Europejskiej finalizowane są prace nad paktem migracyjnym zakładającym obowiązkową solidarność – albo kraje zgodzą się na relokacje migrantów, albo będą płacić około 20 tysięcy euro za każdą nieprzyjętą osobę. Od wyniku negocjacji przedstawicieli Europarlamentu i państw członkowskich zależy ostateczny kształt przepisów.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska podczas zbliżającego się unijnego szczytu w Grenadzie zajmie twarde stanowisko przeciwko paktowi migracyjnemu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!