Eurostat – Polska nadal w czołówce jeśli chodzi o niskie bezrobocie

0
Eurostat
Fot. aleBank.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polska nadal w czołówce w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o niskie bezrobocie. Z najnowszych danych opublikowanych przez Eurostat wynika, że stopa bezrobocia w naszym kraju wyniosła w lipcu 2,8 procent. 

To trzeci wynik we Wspólnocie. Drugie są Czechy, które mają bezrobocie niższe o 0,1 punktu procentowego, a na pierwszym jest Malta, gdzie bez pracy w lipcu było 2,5 procent. 

Według danych Eurostatu, bezrobocie w Polsce od kilku miesięcy utrzymuje się na niezmienionym poziomie, a w porównaniu z lipcem ubiegłego roku nieznacznie spadło. Te dane różnią się od wskaźników podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. 

Jeśli chodzi o wyniki Eurostatu, to najgorsza sytuacja na rynku pracy w Unii jest w Hiszpanii, gdzie bez pracy w lipcu było 11,6 procent obywateli, a w Grecji 10,8 procent. To jedyne kraje w Unii z dwucyfrowym bezrobociem. 

Europejska średnia to 5,9 procent – prawie 13 milionów bezrobotnych – natomiast w strefie euro bezrobocie w lipcu było o 0,5 punktu procentowego wyższe. Wśród młodych osób pracy nie miało w Unii 13,9 procent, w eurolandzie o 0,1 punktu procentowego mniej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!