Minister-koordynator służb specjalnych przestrzega

0
chiny Rosja
Fot. gtreview.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn ocenił, że powołanie „Domu Dziennikarzy Polsko-Chińskich” może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa polskiej przestrzeni informacyjnej. W ostatnich dniach zostało podpisane porozumienie w sprawie powołania organizacji.


Zdaniem zastępcy ministra-koordynatora służb specjalnych, działania takie należy uznać za zagrożenie, w związku z kolportowaniem przez chińską propagandę agresywnych i kłamliwych treści wymierzonych w Polskę. “Na mocy wskazanego porozumienia chińska propaganda będzie mogła mocniej oddziaływać na polskie media oraz odbiorców ich treści” – podkreślił we wpisie na Twitterze.


Stanisław Żaryn zwrócił uwagę, że Chiny i Rosja kolportują tożsame kłamstwa wymierzone w Polskę. Jak wskazał, dotyczą one między innymi obarczania odpowiedzialnością USA i Zachodu za wybuch wojny przeciwko Ukrainie, albo tego, że Polska planuje atak na Białoruś oraz Ukrainę. “Media oraz kanały w mediach społecznościowych kontrolowane przez propagandę reżimu chińskiego prezentują nas jako kraj “rusofobiczny”, który liczy na to, że uda się wciągnąć Zachód w wojnę przeciwko Rosji. To powtórzenie kłamstw, które od dłuższego czasu kolportuje Moskwa” – wskazał pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.


Stanisław Żaryn podkreślił także, że w ostatnich miesiącach strony rosyjska i chińska podpisały porozumienia pozwalające na kolportowanie współbrzmiących tez i współpracę systemów propagandy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!