Polska – premier Morawiecki: mam pełne zaufanie do wicepremiera i wojskowych

0
morawiecki
Fot. Facebook: Kancelaria Premiera RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że ma pełne zaufanie do ministra obrony narodowej wicepremiera Mariusz Błaszczaka oraz wojskowych po odnalezieniu szczątków obiektu wojskowego w miejscowości Zamość pod Bydgoszczą. Podczas konferencji w Otwocku, szef rządu podkreślił, że w warunkach wojny za naszą wschodnią granicą, może dochodzić do podobnych sytuacji.

Premier przypomniał, że nad Stanami Zjednoczonymi zestrzelono niedawno chiński balon szpiegowski, a w innych państwach Europy również znajdowano obiekty pochodzące z pola bitwy na Ukrainie. Szef rządu podkreślił, że Polska pozostaje w stałym kontakcie z sojusznikami z NATO i stara się właściwie reagować.

Premier dostał od ministra obrony raport z kontroli funkcjonowania Systemu Obrony Powietrznej związanej ze znaleziskiem. Z dokumentu wynika, że zaniedbań w sprawdzaniu tej sprawy dopuścił się Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych Tomasz Piotrowski. Generał wystosował oświadczenie w którym zaapelował do społeczeństwa o “rozsądek i ważenie emocji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!