Premier M.Morawiecki otworzył Rumuńsko-Polskie Forum Ekonomiczne

0
Fot. Facebook: Kancelaria Premiera RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął oficjalną wizytę w Rumunii od otwarcia Rumuńsko-Polskiego Forum Ekonomicznego w Bukareszcie. Zwracając się do przedstawicieli biznesu szef polskiego rządu mówił o wspólnych celach które stoją przed Polską i Rumunią.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że dopiero teraz w Europie tworzy się nowy blok państw o tych samych interesach. “W trójkącie pomiędzy Rumunią, Ukrainą i Polską, można będzie budować istotne plany strategiczne na przyszłość. Będą bardzo ambitne od strony współpracy wojskowej i tworzenia nowej ponad stumilionowej struktury gospodarczej” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Szef polskiego rządu zaznaczył także, że Rumunia jest dla Polski ważnym partnerem w kwestiach europejskich. “Jeszcze do niedawna byliśmy, Polacy i Rumuni, rozgrywani przez silniejszych tego świata, silniejszych partnerów w Europie. A to my mieliśmy rację, mówiąc o tych wielkich zagrożeniach” – powiedział szef polskiego rządu. 

Dziś w Bukareszcie odbywają się polsko – rumuńskie konsultacje międzyrządowe. W ich trakcie zostaną podpisane dokumenty o współpracy w zakresie sportu i turystyki oraz w zakresie ochrony cywilnej. Premier Mateusz Morawiecki spotka się także z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!