Caritas Polska przez rok wsparła Ukrainę pomocą o wartości prawie 600 milionów złotych

0
Fot. caritas.pl

597 milionów złotych – to wartość pomocy, którą w ciągu roku trwania wojny Caritas Polska przekazała dla Ukrainy i uchodźców w naszym kraju.

Jak mówi ksiądz Marcin Iżycki, dyrektor organizacji, w ciągu 12 miesięcy wsparcie uzyskało 2 miliony osób. “Ta liczba okaże się jeszcze większa, jeśli włączymy pomoc na granicy, którą świadczyliśmy od początku wojny” – dodał. 

Caritas uruchomiła w Polsce 32 Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Do tego w ramach programu Rodzina Rodzinie 620 rodzin z diecezji kijowsko-żytomierskiej otrzymuje wsparcie gotówkowe na najpilniejsze potrzeby.

Na Ukrainę do tej pory trafiły transporty humanitarne z całej Polski o wartości ponad 260 mln zł. Dyrektor Caritas podkreśla, że to wszystko było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Polaków. Organizacja poinformowała, że w szczycie kryzysu uchodźców wspierało 31 tysięcy wolontariuszy Caritas. Łącznie Polacy przygotowali 83 tysiące paczek dla Ukrainy o wartości 29 mln zł.

Od 24 lutego 2022 roku Caritas Polska i Caritas diecezjalne przekazały uchodźcom w Polsce prawie 4 mln paczek żywnościowych. Kilkaset tysięcy osób skorzystało z pomocy administracyjno-prawnej, a 64 tys. osób z pomocy psychologicznej. W 32 Centrach Pomocy Migrantom i Uchodźcom wsparcie w znalezieniu pracy, mieszkania i kontaktach z urzędami otrzymało 180 tys. osób. 6,5 tys. uchodźców uczy się języka polskiego dzięki wsparciu Caritas. Łącznie przez ostatni rok Caritas przekazała ukraińskim uchodźcom w Polsce pomoc rzeczową i finansową o wartości 337 mln zł.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!