Polska: premier M.Morawiecki spotkał się ze związkami rolniczymi

0
104
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Bieżące sprawy ważne dla polskich rolników były omawiane podczas dzisiejszego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka z przedstawicielami rolniczych związków. W rozmowach uczestniczyli reprezentanci: NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność”, OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, Związku Zawodowego Rolników Ojczyzna, Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona i Związku Zawodowego Korona.

Jak poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas spotkania, które odbywało się w Kancelarii Premiera, szef rządu oraz wicepremier rozmawiali z rolnikami między innymi o sytuacji na rynku zbóż.

Minister Henryk Kowalczyk podkreślił, że zboże z Ukrainy jest ewidencjonowane i kontrolowane.

Rozmawiano też o opłacalności produkcji rolniczej. Szef resortu rolnictwa poinformował, że trwają prace nad rozwiązaniami wspierającym rolnictwo i szczególnie potrzebujące sektory. 

Wicepremier Henryk Kowalczyk zapewnił, ze na przekazane przez rolników postulaty zostanie udzielona pisemna odpowiedź.
“Dyskusja o cenach zbóż i nawozów, funduszu gwarancyjnym, wsparciu produkcji trzody chlewnej oraz z innych kwestiach rolnych. Ustalenia przełożą się na programy i przepisy”- poinformowano we wpisie dotyczącym spotkania na Twitterze Kancelarii Premiera. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!