Polska: plany Centrum Nauki Kopernik na 2023 rok

0
Fot. Facebook: Centrum Nauki Kopernik

Nowe wystawy, więcej pokazów w Planetarium i darmowe bilety – Centrum Nauki Kopernik w Warszawie przedstawiło plany swojej działalności na 2023 rok. Z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika rok ten został ustanowiony przez Senat Rokiem Kopernika.
Jak powiedziała rzeczniczka Centrum Nauki Kopernik, z tej okazji, każdy o nazwisku “Kopernik” będzie mógł za darmo zwiedzać Centrum Nauki: “To w końcu Rok Kopernika, dlatego postanowiliśmy zaprosić wszystkich Koperników do nas na bezpłatne zwiedzanie z osobą towarzyszącą, która może już się dowolnie nazywać, nie musi nosić nazwiska “Kopernik”. Więc jeśli ktoś ma na nazwisko właśnie “Kopernik”, to proszę do nas pisać na adres [email protected] i zarezerwować sobie taką wizytę w dowolnie wybranym terminie”- powiedziała Katarzyna Nowicka. 

W Planetarium będzie można obejrzeć 9 premierowych pokazów, między innymi poświęcony wybitnemu polskiemu astronomowi. 
W tym roku otwarta zostanie tez Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego, w której naukowcy, a także firmy i przedstawiciele biznesu będą mogli przygotowywać nowe eksponaty do Centrów Nauki.

Od czerwca będzie można oglądać trzecią część wystawy “Przyszłość jest dziś”, poświęconą człowiekowi: “Tak, jak w pierwszej części patrzyliśmy na algorytmy, na świat cyfrowy, druga część była “Misją Ziemia”, to w czerwcu dołączy do niej kolejna część, która się będzie skupiać na nas, na ludziach i na tym co nam daje technologia, co nam dają odkrycia naukowe i medycyna. I na ile możemy sobie poprawić nasze zdrowie, nasze życie. Będziemy się zastanawiać gdzie są granice nas ingerencją w nasze organizmy.”- dodała Katarzyna Nowicka. 
W 2022 roku Centrum Nauki Kopernik odwiedziło ponad milion 200 tysięcy osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!