Rzecznik rządu P.Müller o sprawie komendanta głównego policji

0
Fot. Facebook: Piotr Muller
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że trwa postępowanie w sprawie eksplozji w Komendzie Głównej Policji. W ten sposób Piotr Mueller odniósł się do informacji, że minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński wykluczył dymisję generalnego komendanta Jarosława Szymczyka. 

W środę rano w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem szefa policji doszło do eksplozji. Źródłem wybuchu miał być prezent – granatnik, który komendant otrzymał podczas wizyty w Ukrainie. Z informacji mediów wynika, że komendant nie był świadomy, iż prezent nie jest atrapą.

Piotr Mueller powiedział, że każdy urzędnik publiczny musi się liczyć z ewentualnością zakończenia służby, ale ta sprawa nadal jest badana. “Tu ze spokojem należy czekać na wyniki śledztwa, bo one też mogą przynieść informacje, których na ten moment nie posiadamy” – podkreślił rzecznik rządu.

Minister spraw wewnętrznych i administracji napisał dziś w Internecie, że w związku z sytuacją dotyczącą ukraińskiego prezentu dla szefa policji, gotowość przyjazdu do Polski i spotkania wyraził szef ukraińskiego, MSW Denys Monastyrski. “Do spotkania dojdzie niebawem” – napisał Mariusz Kamiński.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!