Polska: WOT mają ponad 35 tysięcy żołnierzy

0
160
Fot. Facebook: WOT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wojska Obrony Terytorialnej mają ponad 35 tysięcy żołnierzy. Tworzona szósty rok formacja cieszy się dużą popularnością. Mundur terytorialsa szczególnie chętnie zakładają kobiety, które stanowią ponad 20 procent formacji. 

Rzecznik dowództwa WOT major Witold Sura mówi, że osiągnięcie ponad 35 tysięcy osób to ważny krok na drodze osiągania zdolności operacyjnych tego rodzaju wojska. “Na tym etapie budowy WOT właśnie nasycenie personelem jest najważniejszym zadaniem” – podkreślił rzecznik WOT. Jako przykład podał ubiegły weekend, kiedy to w 13 brygadach odbyły się powołania nowych kandydatów. Zgłosiło się ponad tysiąc ochotników. 

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej od wiosny realizuje założenia ustawy o obronie ojczyzny. Nowe przepisy zakładają zwiększenie liczby polskiego wojska. Jednym z elementów tego założenia jest prowadzenie przez WOT tak zwanej aktywnej rezerwy. Jest to rodzaj służby, która pozwala godzić obowiązki zawodowe z koniecznością odbywania cyklicznych szkoleń dla żołnierzy rezerwy. Zajęcia odbywają się w jednostkach zlokalizowanych blisko miejsc zamieszkania i są organizowane raz na kwartał.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!