22 Dzień Papieski

0
175
Jan Paweł II
Fot. Europa w działalności Św. Jana Pawła II/gov.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy 22. Dzień Papieski. W tym roku przypada dokładnie w 44. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Tegorocznym obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy hasło “Blask prawdy”, nawiązujące do encykliki Jana Pawła II “Veritatis splendor”.


“Nie wymyślamy sobie, co jest dobre, a co złe, a odczytujemy z prawa naturalnego, z sumienia i to znak wielkiej nadziei, że jesteśmy w stanie się spotkać na fundamencie wspólnych wartości, budowania prawdy, miłości, dobra” – stwierdził ksiądz Robert Walkiewicz. Podkreślił, że to świadczy o wielkości człowieka, który jest w stanie odkryć prawdę.


Przy kościołach w całej Polsce organizowane są zbiórki na pomoc dla zdolniej niezamożnej młodzieży. Dzieciom z rodzin wielodzietnych stypendia dają możliwość studiowania czy kształcenia się w większym mieście już w szkole średniej. Pozwalają też opłacić internet i bilety za przejazd, kupić podręczniki, kursy językowe, korepetycje czy rozwijać zainteresowania.


Joanna Bednarkiewicz – stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – podkreśla, że stypendyści tworzą rodzinę wspólnych wartości. Docenia otwartość, podczas spotkań, zjazdów i obozów Fundacji. Jak mówi, ma poczucie więzi rodzinnych z innymi, jest wdzięczna także za formację, która zbliża do Boga i umacnia do życia wiarą.


W ramach obchodów Telewizja Polska wyemituje Koncert Galowy 22. Dnia Papieskiego, a w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego odbędzie się uroczysty koncert upamiętniający 44. rocznicę wyboru Jana Pawła II.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!