Kolejne zatrzymania w sprawie klubów go-go

0
go go
fot. wikipedia.org
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali kolejnych osiem osób podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy od klientów klubów go – go. Chodzi o sieć nocnych lokali, które w wielu miastach funkcjonowały wcześniej pod nazwą “Cocomo”.


Śledczy ustalili, że w klubach tych dodawano klientom do drinków niedozwolone substancje. Odurzonym mężczyznom przez aplikacje bankowe w ich telefonach zwiększano limity wydatków na karcie płatniczej lub zaciągano pożyczki. Klienci mieli potem płacić za rzekomo oferowane usługi czy towary jak drinki. W ciągu kilku godzin obsługa klubu potrafiła w ten sposób ściągnąć z konta poszkodowanego kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Pierwsze zatrzymania miały miejsce w maju. Zatrzymani w ostatnich dniach usłyszeli we wrocławskim wydziale Prokuratury Krajowej zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów i oszustw. To zarówno obsługa barów, osoby obserwujące za pośrednictwem monitoringu ofiary czy nadzorujące kelnerki.


Spośród zatrzymanych trzy trafiły do tymczasowego aresztu, bo jak ustalili śledczy, zaczęli działać w kolejnych nocnych klubach go-go.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!