Karol Szymański odchodzi

0
195
Fot. wiadomosci.gazeta.pl/Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister do spraw Unii Europejskiej Konrad Szymański odchodzi ze stanowiska. W rozmowie z dziennikarzami wyraził nadzieję, że zmiana personalna na tym stanowisku pomoże w zakończeniu sporu z Brukselą w sprawie praworządności. Media donoszą, że na stanowisku najprawdopodobniej zastąpi go wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.


“Mam poczucie, że pewnych blokad, zarówno w Warszawie, jak i Brukseli, nie udało się przełamać. Uznałem, że być może nowe otwarcie personalne pomoże w zakończeniu sporów” – przyznał.


Jak dodał, lata, w których sprawował funkcję ministra ds. Unii Europejskiej, były najtrudniejsze w jego karierze zawodowej. Podsumowując dokonania polskiego rządu w zakresie polityki europejskiej, wymienił negocjacje budżetowe, sankcje wobec Rosji i pomoc makroekonomiczną dla Ukrainy. “Unia Europejska wzmacnia naszą narodową determinację w kwestii ukraińskiej” – mówił.


Konrad Szymański został powołany na ministra ds. Unii Europejskiej w 2020 roku. W latach 2015-2019 sprawował funkcję wiceministra spraw zagranicznych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!