Lewandowski, Lubiński, Sapkowski – Ambasadorowie Polski

0
Fot. ekai.pl/KGHM
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Piłkarz Robert Lewandowski, profesor Jan Lubiński, pisarz Andrzej Sapkowski – to laureaci 4. plebiscytu KGHM Ambasador Polski 2021.


Jego celem jest wyróżnienie osób, które w różnych dziedzinach, dzięki swojemu talentowi i zaangażowaniu promują Polskę na całym świecie. Jak co roku wśród nominowanych znalazło się kilkadziesiąt osób – naukowców, artystów, sportowców oraz działaczy społecznych.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda. W swoim przesłaniu odniósł się do znaczenia plebiscytu. Podkreślił, że promuje on znakomite osiągnięcia Polaków na niwie naukowej, kulturalnej i sportowej. Laureaci plebiscytu rozsławiają imię ojczyzny w świecie. Prezydent życzył też KGHM Polska Miedź S.A. dalszego rozwoju, udanej ekspansji na globalne rynki i spełnienia ambitnych aspiracji.


Kapituła przyznała tytuł „Ambasadora Polskiego Sportu 2022” Robertowi Lewandowskiemu. Kapitan reprezentacji Polski i piłkarz FC Barcelony przesłał nagranie, w którym podziękował za nagrodę i za wsparcie polskich kibiców. Powiedział, że czuje się dumny, iż Polska ma coraz więcej takich ambasadorów na światowych arenach sportowych.


W kategorii „Nauka” nagrodzony został profesor Jan Lubiński – szef Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych.

Nagrodą „Ambasadora Kultury Polskiej” został uhonorowany pisarz fantasy Andrzej Sapkowski – twórca postaci Wiedźmina.

Nagrodę specjalną otrzymały Wojska Obrony Terytorialnej. Nagrodę przyznał prezes zarządu KGHM Marcin Chludziński, który podkreślił, że obecna sytuacja geopolityczna udowodniła, jak potrzebną formacją są WOT.


Laureaci zostali wybrani przez kapitułę konkursu, w skład której weszli znakomici naukowcy, sportowcy oraz przedstawiciele administracji publicznej oraz prezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!