Finał Konkursu YOUNG DESIGN

0
159
fot.instytutwzornictwa.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zestaw do przechowywania warzyw i owoców, przyczepa socjalna czy aplikacja badająca emocje. To projekty, które znalazły się w finałowej dziesiątce konkursu Young Design.


Uroczysta gala odbyła się Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Joanna Jurga z Instytutu powiedziała, że młodzi projektanci są coraz bardziej otwarci na potrzeby różnych grup społecznych. Zaznaczyła, że są oni coraz bardziej wrażliwi i empatyczni. Jednocześnie dostrzegają, że ludzie mają różne potrzeby i starają się wyjść im naprzeciw. Część projektów jest w fazie wdrożeniowej, inne czekają na odpowiedni procedury.


Jedną z finalistek jest Alicja Hajduk, która stworzyła aplikację badającą emocje. Projektantka podkreśla, że może to być przydatne urządzenie po czasach pandemii COVID – 19. Zaznaczyła, że urządzenie sprawdzi emocje zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Aplikacja ma wspierać zdrowie psychiczne użytkowników i walczyć z zaburzeniami i lękami.


Mateusz Żurek stworzył natomiast projekt “Przyczepa Socjalna – dobrostan na budowie” . Autor pracy powiedział, że jest to odpowiedź na zapotrzebowanie sektora budowlanego. Na niewielkiej przestrzeni pawilonu mają się znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia służące odpoczynkowi i higienie osobistej.


Partnerem strategicznym konkursu jest spółka PGNIG, nagrodę główną ufundowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a inne nagrody między innymi Agencja Rozwoju Przemysłu i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!