Polska: wsparcie przedsiębiorców

0
Fot. prezydent.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wsparciu przedsiębiorców w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze. Na mocy ustawy przedsiębiorcy otrzymają jednorazowe świadczenie pieniężne, które ma być przeznaczone na ograniczenie skutków ekonomicznych katastrofy.


Świadczenie przysługuje podmiotom, które w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze uzyskały przychód z działalności co najmniej 50 procent mniejszy, niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego. Świadczenie będzie wypłacał ZUS. Za każdą ubezpieczoną osobę firmie przysługuje pomoc w kwocie 3 010 złotych.


Prezydent Duda podpisał jednocześnie nowelizację prawa pocztowego i nowelizację ustawy o wyrobie napojów spirytusowych. Pierwsza ustawa wprowadza nowy mechanizm finansowania straty powstałej w związku ze świadczeniem usług powszechnych przez operatora pocztowego. Od teraz koszt ten będzie finansowany z budżetu państwa. Druga ustawa podwyższa kary za nielegalną produkcję i przetwarzanie alkoholu albo wyrobów tytoniowych. Jej celem jest także implementacja unijnego rozporządzenia, dotyczącego etykietowania napojów spirytusowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!