Wicepremier Ukrainy: za miesiąc pierwsze dostawy ukraińskiego węgla do Polski

0
248
Fot. RFI
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Za miesiąc pierwsze wagony z ukraińskim węglem przybędą do Polski – poinformowała wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk. W rozmowie z BBC zaznaczyła, że Ukraina nie pozwoli Kremlowi “zamrozić” Europy. Zdaniem ukraińskiej wicepremier Moskwa sądzi, że Europa ugnie się w obliczu szantażu energetycznego i osłabnie, a społeczeństwa krajów unijnych będą naciskać na władze, gdy zobaczą wysokie rachunki za ogrzewanie. “Nie pozwolimy na to” – zapewniła Iryna Wereszczuk i podkreśliła, że w XXI wieku nie może wygrać zło i zadziałać szantaż.

Przypomniała, że prezydent Wołodymyr Zełenski obiecał prezydentowi Andrzejowi Dudzie 100 tysięcy ton węgla. “Wiemy już, skąd go weźmiemy, jest przygotowany i zakontraktowany, a za miesiąc węgiel przyjedzie tu wagonami do Polski” – przekazała.

Ukraińska wicepremier zapowiedziała, że Chmielnicka Elektrownia Jądrowa również przygotowuje się do eksportu energii do Polski. “Zrobimy wszystko, aby nasi polscy przyjaciele i bracia nie zostali bez energii” – dodała Iryna Wereszczuk.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!