Polska – PGNiG: dostawy gazu na sezon grzewczy 2022/23 są zagwarantowane

0
Fot. energyfacts.eu
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

PGNiG zapewnia, że dostawy gazu na cały sezon grzewczy 2022/23 są zagwarantowane. Spółka informuje także, że w stu procentach wykorzysta przepustowość gazociągu Baltic Pipe zaplanowaną na ten rok.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wydało oświadczenie, w którym napisano, że w ostatnich tygodniach spółka zabezpieczyła dodatkowe kontrakty na zakup gazu od firm działających na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Dzięki temu – jak zapewnia PGNiG – spółka “będzie w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowanie swoich odbiorców w Polsce w nadchodzącym sezonie grzewczym”.

Koncern przestrzega także przed pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami na temat wykorzystania Baltic Pipe.

“Rozpowszechnianie informacji, że gazociąg będzie pusty, należy traktować jako dezinformację, której celem jest wzbudzanie niepokojów i niepewności u opinii publicznej” – napisano w oświadczeniu.

Spółka dalej prowadzi rozmowy z dostawcami norweskiego gazu, aby optymalnie wykorzystać zarezerwowaną przepustowość Baltic Pipe w długoterminowej perspektywie. Dostawy gazu z tego kierunku będą jednym z głównych elementów zdywersyfikowanego portfela gazu GK PGNiG.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!