Polska: w przyszłym roku zostanie otwarte nowe przejście graniczne z Ukrainą

0
Fot. AP Photo - ABC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Minister Michał Dworczyk poinformował, że za rok zostanie uruchomione nowe przejście graniczne z Ukrainą. Będzie się znajdowało w miejscowości Niżankowice-Malhowice koło Przemyśla.

Szef kancelarii premiera podkreślił na konferencji w Korczowej, że otwarcie przejścia było planowane na rok 2025, ale dzięki wysiłkom rządu stanie się to wcześniej. Nowe przejście ma zostać oddane do użytku przed następnymi wakacjami.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że zwiększenie przepustowości na przejściu granicznym w Korczowej jest korzystne dla transportu osobowego i towarowego. Mówił, że udrożnienie udało się zrealizować w kilka tygodni. Podczas konferencji prasowej minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że nie byłoby to możliwe bez współpracy prezydentów i premierów Polski i Ukrainy.

Jeszcze dziś ministrowie Andrzej Adamczyk i jego ukraiński odpowiednik spotkają się przy granicy i będą dyskutować o dalszym rozwijaniu współpracy między Polską a Ukrainą pod względem projektów infrastrukturalnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!