Polska: ponad 3,5 miliona aktywowanych bonów turystycznych, czas do końca września

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ponad trzy i pół miliona bonów turystycznych aktywowali do tej pory rodzice i opiekunowie. “Wciąż jednak pozostało 776 tysięcy bonów nieaktywnych. Ich ważność upływa 30 września tego roku” – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednorazowym świadczeniem można opłacić między innymi pobyt w hotelu czy zorganizowany wypoczynek.

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS, z aktywacją i realizacją świadczenia warto się pospieszyć. Jak wyjaśnił, bon turystyczny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 złotych na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 złotych. Można nimi płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski tylko do końca września.

“Co istotne sama usługa może się odbyć później, czyli po 30 września, jednak płatność musi być zrealizowana do końca września. Warto o tym pamiętać, by nie stracić świadczenia” – zaznaczył Grzegorz Dyjak.

Jak informuje ZUS, w całym kraju płatność bonami przyjmuje około 27 tysięcy podmiotów. Aktywacja świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Wystarczy, że po zalogowaniu na swoim koncie PUE rodzic uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon, otrzymując 16-cyfrowy numer. Podczas opłaty bonem należy go podać, po czym opiekun SMS otrzymuje indywidualny kod, którym potwierdza transakcję.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!