Polskie czołgi PT-91 Twardy na Ukrainie

0
Twardy czołg
Fot. en.defence-ua.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polskie czołgi PT-91 Twardy zostały przekazane Ukrainie. Poinformowało o tym biuro ukraińskiego prezydenta. Wcześniej o przekazaniu sprzętu informowała polska Agencja Uzbrojenia.

Jak oświadczył szef biura ukraińskiego prezydenta Andrij Jermak, czołgi Twardy są już na Ukrainie. W komentarzu dodał, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. “Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym polskim przyjaciołom” – napisał po polsku Andrij Jermak w jednym z serwisów społecznościowych.

Przekazanie czołgów Ukrainie zostało też pośrednio potwierdzone przez rzecznika polskiej Agencji Uzbrojenia. Krzysztof Płatek w rozmowie z Jarosławem Wolskim na kanale “Wolski o Wojnie” zaznaczył, że luki w uzbrojeniu po przekazanych Ukrainie czołgach Twardy będą uzupełnione zakupem południowokoreańskiego sprzętu. Nie poinformował jednak, ile sztuk czołgów Polska przekazała Ukrainie. Pod koniec kwietnia nasz kraj wspomógł ukraińskie wojsko 200 czołgami T-72. Wcześniej nad Dniepr przekazano też m.in. samobieżne haubice Krab.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!