Polska: minister A. Moskwa o dostawach węgla

0
136
Fot. Facebook: Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powiedziała, że dostawy węgla do Polski płyną i będą płynąć. Szefowa resortu uczestniczyła w odprawie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie aktualnej sytuacji na rynku węgla. 

W TVP Info Anna Moskwa podkreśliła, że surowiec zamawiają między innymi państwowe spółki PGE Paliwa i Węglokoks, a premier zdecydował o zwiększeniu wolumenu sprowadzanego przez spółki skarbu państwa węgla. “Tak żeby zabezpieczyć bieżące potrzeby, ale też żeby mieć rezerwy” – mówiła. 

Minister klimatu i środowiska podkreśliła również, że w związku z unijnym embargiem kraje, które sprowadzają węgiel, mają też określoną przepustowość portów. Dużym wyzwaniem logistycznym jest również rozprowadzenie węgla dalej po kraju. “Rozważamy różne warianty” – mówiła Anna Moskwa.  

Minister klimatu i środowiska dodała, że węgiel jest przeznaczony zarówno dla elektrociepłowni, jak i osób prywatnych oraz małych przedsiębiorców. Anna Moskwa obiecała, że w najbliższych dniach przedstawi szczegóły na temat przyszłych dostaw węgla. 
Rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał, że jutro pojawią się szczegóły na temat refinansowania ceny węgla. Temat ma być omawiany na posiedzeniu Rady Ministrów.

W dzisiejszej odprawie premiera wzięli udział także wicepremier Jacek Sasin i ministrowie innych resortów oraz szefowie spółek PGG, Węglokoks i PGE. Celem spotkania było zapewnienie właściwej dostępności i ceny węgla. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!