Polska: premier M. Morawiecki o węglu

0
191
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że priorytetem jego rządu jest przygotowanie systemu dystrybucji węgla, zwiększenie wydobycia w kraju i zakup surowca za granicą. Szef rząd jest dziś z wizytą w województwie śląskim.

Premier powiedział, że rząd przygotowuje program, który będzie gwarantował ceny węgla sprzed podwyżek. Program, który ma gwarantował, że ceny węgla będą cenami sprzed gwałtownej zwyżki cen z ostatnich kilku miesięcy, opracowują ministrowie klimatu i środowiska Anna Moskwa oraz aktywów państwowych Jacek Sasin.

“To jest niezwykle ważne zarówno dla obywateli, którzy opalają węglem, którzy z węgla czerpią ciepłą wodę, ciepło w kaloryferach, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, jak i dla mniejszych ciepłowni samorządowych” – powiedział Mateusz Morawiecki.  
Szef rządu zaznaczył, że rząd chce, aby poszczególne rodzaje gospodarstw domowych kupowały węgiel po cenach, na które mogą sobie pozwolić.

“Nie chciałbym też takiego programu, który będzie ludziom bardziej majętnym finansować węgiel, dlatego tutaj zaproponujemy poziom dochodu na członka rodziny. W zależności od poziomu dochodu na członka rodziny będziemy refinansować tę różnicę całą lub jej część względem tych cen, które były kilka miesięcy temu przed gwałtowną podwyżką cen węgla na rynkach światowych” – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zapowiedział też zwiększenie wydobycie węgla kamiennego w Polsce. Szef rządu dodał, że złożone są już także zamówienia do Kolumbii i do innych krajów na węgiel.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!