Polska: prezydent podpisał nowelizację ustawy o VAT przedłużającą tarczę antyinflacyjną

0
tarcza antyinflacyjna
Fot. gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o podatku VAT. Dokument wydłuża obowiązywanie pierwszej tarczy antyinflacyjnej do końca lipca.

Tak zwana tarcza antyinflacyjna 1.0 obowiązuje od grudnia ubiegłego roku. W jej ramach rząd zniósł akcyzę na energię elektryczną dla gospodarstw domowych i obniżył podatki na paliwo, prąd, gaz i ciepło systemowe. Teraz wszystkie te rozwiązania zostaną wydłużone o dwa miesiące, czyli do czasu, kiedy obowiązuje rządowa tarcza antyinflacyjna 2.0.

Ponadto celem nowelizacji podpisanej przez prezydenta jest wdrożenie unijnych dyrektyw o wspólnym systemie podatku od wartości dodanej i o podatku akcyzowym w odniesieniu do działań obronnych w ramach Unii. Nowe przepisy ujednolicają VAT na działania obronne w ramach Unii Europejskiej i NATO.

Regulują też zasady transportu sprzętu wojskowego na Ukrainę. Po zmianach wystarczające będzie zgłoszenie takiego transportu ministrowi właściwemu do spraw gospodarki.

Większość zmian zapisanych w noweli będzie obowiązywała od początku lipca. Przepisy dotyczące tarczy antyinflacyjnej wchodzą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia ustawy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!