Czeska prasa o Polsce i relacjach polsko-czeskich

0
465
Polska Czechy
Fot. kafkadesk.org/pexels.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dwa czeskie tygodniki – “Reflex” i “Echo” – przygotowały we współpracy z Instytutem Polskim w Pradze specjalne wydania poświęcone Polsce i relacjom polsko-czeskim. Jak zauważa dyrektor Instytutu Maciej Ruczaj, w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie Polską jako kierunkiem turystycznym. Nowym impulsem dla rozwoju relacji polsko-czeskich stały się jednak wydarzenia w Europie.

Maciej Ruczaj podkreśla, że wojna na Ukrainie pokazała potrzebę współpracy w regionie. “Wojna pokazała jak wiele jest pól tej współpracy, na których Polacy i Czesi mogą sobie nawzajem pomagać. Ten impuls jest niesamowity i myślę, że przejawia się też większym zainteresowaniem czeskich mediów sprawami polskimi” – mówi Maciej Ruczaj.

Dlatego oprócz propozycji turystycznych, specjalne wydanie tygodnika “Reflex” zawiera reportaż o polskiej pomocy dla ukraińskich uchodźców oraz wywiad z czeską minister obrony Janą Czernochovą, która ma polskie korzenie.

Czytelnicy znajdą w kioskach także tygodnik “Echo” z dodatkiem poświęconym politycznym i ekonomicznym aspektom współpracy polsko-czeskiej. “Są tam teksty o obronności, energetyce i polityce europejskiej. To lista potencjalnych tematów, w których powinno nam być po drodze” – mówi w rozmowie z Polskim Radiem dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze.

Dodatek do magazynu “Echo” otwierają teksty premierów Polski i Czech – Mateusza Morawieckiego i Petra Fiali.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!