Polska: najczęściej wybierane przedmioty dodatkowe na maturze

0
530
matura
Fot. legaartis.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Język angielski, matematyka i geografia – to najchętniej wybierane przedmioty dodatkowe z których tegoroczni maturzyści napiszą egzamin na poziomie rozszerzonym.

Początek matur – jutro. Zdający muszą obowiązkowo napisać egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Maturzyści mogą wybierać od jednego do sześciu przedmiotów dodatkowych. Wyniki są potrzebne w trakcie rekrutacji na studia.
Jak każdego roku, maturzyści mają swoje ulubione przedmioty dodatkowe, do które wybierają najczęściej, mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – Marcin Smolik: „Najchętniej wybierany jest język angielski.

Tutaj prawie 76 procent tegorocznych absolwentów napisze taki egzamin na poziomie rozszerzonym. Druga w kolejności, podobnie jak w roku ubiegłym – matematyka, prawie 27 procent tegorocznych absolwentów. Na trzecim miejscu – geografia, która w ubiegłym roku była czwarta – prawie 23 procent. Potem język polski, biologia, chemia, historia, fizyka, wiedza o społeczeństwie”, wymienia Marcin Smolik.

Prawie 38 procent zdecydowało się zdawać egzamin dodatkowy z jednego przedmiotu, a około 150 maturzystów – z maksymalnej liczby – sześciu przedmiotów dodatkowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!