Polska: nabór do nowego programu Moje Ciepło

0
Fot. oze-biomar.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W ostatnim tygodniu kwietnia zostanie ogłoszony nabór do nowego programu Moje Ciepło – przekazał Informacyjnej Agencji Radiowej wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski. O dofinansowanie nawet do 21 tysięcy złotych na pompy ciepła będą mogli ubiegać się właściciele i współwłaściciele nowych domów o podwyższonym standardzie energetycznym.

Paweł Mirowski mówi, że nowy program jest uzupełnieniem Czystego Powietrza. Na zakup i montaż wybranej pompy ciepła będzie można dostać od 7 do 21 tysięcy złotych. “Te 21 tysięcy to dla najdroższych urządzeń, czyli dla pomp gruntowych” – precyzuje wiceprezes. Będzie to dofinansowanie stanowiące od 30 do 45 procent tych kosztów inwestycji.

Wiceprezes Narodowego Funduszu zaznacza, że o dotacje będą mogli ubiegać się właściciele, których nowo powstające budynki będą miały podwyższony standard energetyczny. Oznacza to, że wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (EP) na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej (EPH+W) może wynosić maksymalnie 63 kilowatogodzin – na metr kwadratowy powierzchni domu w ciągu roku – dla wniosków składanych w tym roku oraz 55 kilowatogodzin dla wniosków składanych w kolejnych latach funkcjonowania programu Moje Ciepło.

Paweł Mirowski dodaje, że dotacje będą pokrywać koszty kwalifikowane od początku 2021 roku. “Jeżeli złożyliśmy wniosek do urzędu o wydanie pozwolenia na użytkowanie lub złożyliśmy dokumenty o zakończeniu procesu budowy to nie mogło to właśnie nastąpić wcześniej niż 1 stycznia roku 2021” – wyjaśnia.

Budżet programu wyniesie 600 milionów złotych i ma pozwolić sfinansować około 57 tysięcy wniosków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!