Antoni Macierewicz przeprosił w Sejmie za publikację zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej

0
175
Fot. Twitter: Antoni Macierewicz
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Szef podkomisji do spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem Antoni Macierewicz przeprosił w Sejmie za publikację zdjęć ciał 10 ofiar katastrofy smoleńskiej. Znalazły się one wśród ponad 10 tys. stron załączników do raportu z badania zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu TU-154 z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Szef podkomisji stwierdził, że nie było zgody na ich publikację. 

Antoni Macierewicz mówił, że trwa wyjaśnianie tego błędu. Stwierdził, że bez względu na to jak do niego doszło, chce przeprosić rodziny. Dodał, że chce przeprosić zwłaszcza tych, którzy mają dziś refleksję, że nie wolno dopuszczać do zamiany ciał, atakowania prezydenta Polski czy formułowania kłamstwa o zbrodni smoleńskiej. 

W poniedziałek podkomisja przedstawiała raport końcowy na temat przyczyn i przebiegu katastrofy samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Według ustaleń, bezpośrednią przyczyną katastrofy był wybuch w lewym skrzydle samolotu. Przewodniczący podkomisji Antoni Macierewicz powiedział, że badania wskazały dokładne miejsce i czas eksplozji, która zniszczyła skrzydło samolotu i zapoczątkowała katastrofę. Wybuch nazwał “aktem bezprawnej ingerencji strony rosyjskiej na statek powietrzny”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!