Premier: będziemy wspierać aspiracje zawodowe matek

0
Fot. Facebook: Kancelaria Premiera
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jego rząd będzie rozwijał program budowy żłobków, aby wspierać aspiracje zawodowe matek. W Żabiej Woli szef rządu odwiedził odwiedził gminny żłobek.

Mateusz Morawiecki mówił tam, że w ostatnich latach liczba miejsc w żłobkach wzrosła między innymi dzięki programowi Maluch Plus. Wskazał, że jego rząd wspiera także budowę żłobków samorządowych, takich jak placówka w Żabiej Woli. “Żeby kobiety mogły realizować swoje aspiracje zawodowe, państwo musi pomagać w tworzeniu mijsc opieki nad najmłodszymi” – podkreślił.
W spotkaniu uczestniczyła także minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Szefowa resortu rodziny poinformowała, że od 1 kwietnia rodzice złożyli 75 tysięcy wniosków o dofinansowanie do pobytu dzieci w żłobkach. W ramach tego rządowego programu rodzice dzieci, które nie są objęte Rodzinnym kapitałem opiekuńczym, mogą liczyć na dodatkowe 400 złotych miesięcznie. Wsparcie jest wypłacane niezależnie od miesięcznych dochodów i trafia do placówki, do której uczęszcza dziecko.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!