Polska: premier Mateusz Morawiecki o raporcie podkomisji smoleńskiej

0
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podjęcie działań prokuratorskich w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które przyczyniły się do katastrofy smoleńskiej. Będzie to możliwe na podstawie zaprezentowanego wczoraj raportu podkomisji smoleńskiej, który – według premiera – “pokazał, w jaki sposób przebiegała katastrofa”.

Szef rządu podkreślił, że w tej sprawie strona polska zwróci się również do instytucji międzynarodowych. “Będziemy domagali się sprawiedliwości i odpowiedniego potraktowania tej strasznej katastrofy – największej narodowej tragedii, która miała miejsce po drugiej wojnie światowej – na forum międzynarodowym, przed odpowiednimi trybunałami” – powiedział premier Morawiecki.
Wczoraj podkomisja smoleńska MON przedstawiła raport końcowy na temat przyczyn i przebiegu katastrofy samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie.

Według jej ustaleń bezpośrednią przyczyną katastrofy był wybuch w lewym skrzydle samolotu. Przewodniczący podkomisji Antoni Macierewicz powiedział, że badania wskazały dokładne miejsce i czas eksplozji, która zniszczyła skrzydło samolotu i zapoczątkowała katastrofę. Wybuch nazwał “aktem bezprawnej ingerencji strony rosyjskiej na statek powietrzny”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!